АКЦІЯ “16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА”

З метою попередження проявів жорстокості та насилля кожного року в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Ця акція підтримується міжнародною спільнотою з 1991 року. Дати проведення акції є символічними. Вони створюють логічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно дітей, жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною  є порушенням її прав.

Упродовж періоду акції у Сагайдацькому НВК було проведено ряд  інформаційно-просвітницьких та профілактичних заходів, спрямованих на запобігання та протидію насильству:

• Інформаційний куточок “16 днів проти насильства”;
  • Година спілкування “Добро починається з тебе”, “Що таке насильство? Як себе захистити?”, «Знай свої права, не забувай про обов’язки»;
  • Відеолекторій “Про важливе. Всесвітній день боротьби зі СНІДОМ”;
  • Бесіда “Ми різні, але рівні”;
  • Перегляд відеороликів, присвячених Всесвітньому дню людей з інвалідністю;
  • Виставки дитячих малюнків «Світ без насильства очима дітей» ;
  • Анкетування учнів “Що я знаю про шкільний булінг?”;
  • Заняття з елементами тренінгу “Булінг. Знаю, не допускаю”.

Проведені заходи спонукали учнів до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.