Шляхами Кобзаря

Благословен той день і час,
Коли прослалась килимами
Земля, яку сходив Тарас
Малими, босими ногами,
Земля, яку скропив Тарас
Дрібними росами – сльозами…

Шляхами Кобзаря

Під такою назвою у школі проходили заходи, присвячені 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – гордого, свідомого українця, який жив без хитрощів, лукавства, «зерна неправди за собою» і за жодних випробувань долі, навіть найжорстокіших, не зрікся любові до своєї «убогої», але завжди такої рідної України.
Мета заходів: розширювати, збагачувати знання школярів про життя і творчість Т.Г.Шевченка; розвивати виразне читання, уяву, мислення, пам’ять; виховувати любов і повагу до Великого Кобзаря і його творчої спадщини.
Вшанування великого генія розпочалося урочистою тематичною лінійкою, яку підготували учні 9 класу.



Виставка малюнків під назвою «Юні таланти – Кобзарю» запам’ятається кожному школяреві, адже до неї долучилися всі бажаючі.
«Т.Г. Шевченко – частинка України» – така назва конкурсу на кращого декламатора віршів (Кутовий Максим – І місце, Марюхна Ірина – ІІ місце, Скрипник Юлія – ІІІ місце). Багато школярів юрмилися і біля стінгазет
«Шевченко і Полтавщина», «Шляхами великої долі». Цікаво і змістовно пройшов перегляд документальних і художніх кінофільмів про життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря.
Літературно-музична композиція «Шляхами Кобзаря» ще раз нагадала, що роковини поета припадають на весну, коли природа пробуджується до життя, спонукає до благородних вчинків – щаслива нагода стати садівниками вишневого саду на честь ювілею генія, пророка, апостола духу. Активними учасниками цього заходу були Кукіб Катерина, Матвієнко Наталія, Моцар Роман (11 кл.), Касянюк Анна, Холод Наталія (10 кл.), Пушкіна Олександра




(9 кл.), Андрущенко Іванна (7 кл.), Незямов Максим, Кутовий Максим (6 кл.), Онищенко Олеся, Войцещук Анатолій (5 кл.).



Після проведення заходів, присвячених 200-річчю з дня народження Великого Кобзаря, кожен учень залишився не байдужим і ще раз переконався, що Шевченко є для нас порадником, батьком, пророком майбутнього, уособленням правди, символом України. Україна була для нього всім, а він став частиною наших українських сердець.



Нам, людям нинішньої епохи, особливо дорога віра поета. В основі поезії Шевченка лежить пристрасне бажання життя – вільного, справедливого, гідного людини на Землі. Саме тому творчість Шевченка силою слова, силою загальнолюдської правди перетнула кордони України, зробила його поетом світового значення.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
І голос твій нам душі окриля.
Встає в новій красі, забувши лихоліття,
Твоя, Тарасе, звільнена земля.

У росяні вінки заплетені суцвіття,
До ніг тобі, титане, кладемо.
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
Тебе своїм сучасником звемо.

Л.І.Дубас, учитель української мови та літератури