Щоб не забули, хто вони і звідки. Щоб од зірок верталися назад…

В. Коломієць

Наша школа – це наша історія. Історія, яку ми свято бережемо, шануємо і продовжуємо. Щодо назви самого села хотілося б сказати таке. Хто і коли його так назвав залишається загадкою. Існують різні легенди. Одна з них такого змісту. Шлях, що пролягає від Полтави до Ромодана, нібито колись називався Сагайдачним. Або інша. Коли споруджували станційні забудови, то знайшли сумку зі стрілами, що в козаків називалася – сагайдак. Яка з цих легенд ймовірна – важко сказати. Але так чи інакше стає зрозумілим одне. Історія школи тісно пов’язана з історією села і з будівництвом станції Сагайдак. Тому в 1903 році в селі Дмитрівка було побудовано шкільне приміщення на одну класну кімнату, де навчалося п’ятнадцять учнів. За часів радянської влади в селі для дорослих відкрили лікнеп, а для дітей – початкову школу. У 1929 році із добротного цегляного зерносховища побудували школу в селі Дмитрівка і назвали її Дмитрівською семирічною школою. З 1953 року школу було перейменовано в Сагайдацьку середню. На той час у ній навчалося чотириста шість учнів. Шістдесят років вірою і правдою прослужили старі шкільні стіни. 17 жовтня 1990 року здійснилася довгождана мрія сагайдачан. Гостинно відкрило їм свої двері нове сучасне приміщення Сагайдацької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів.

На сьогодні це найбільш доглянута і охайна громадська будівля в селі. Учні та вчителі – повноправні господарі своєї домівки. Нині в школі навчається 135 учнів, працює 25 учителів.