ДПА

Терміни проведення ДПА-2016

Державна підсумкова атестація проводиться у загальноосвітніх навчальних закладах:
І ступеня – з 12 по 21 травня з трьох предметів: української мови, літературного читання та математики;
ІІ ступеня – з 1 по 8 червня з трьох предметів: української мови, математики та предмета за вибором навчального закладу – іноземної (англійської) мови;
ІІІ ступеня – з трьох предметів обов’язково для всіх випускників:
5 травня у пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання – з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО);
11 травня в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання – з математики або 13 травня у пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання з історії України у формі ЗНО;
20 травня у навчальному закладі – з іноземної мови за завданнями Міністерства освіти і науки України.
При цьому результати зовнішнього незалежного оцінювання зараховуються як результат державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року.
Особам, які з’явилися для проходження ДПА у формі ЗНО та роботу над тестом яких достроково припинено у зв’язку із допущеними ними порушеннями процедури проходження ЗНО, виставляється нуль тестових балів, що відповідає одному балу за ДПА. Відповідно до документа про освіту, за ДПА з цього предмета виставляється 1 (один) бал.
Учні (вихованці), які хворіли під час проведення атестації, та учні (вихованці), які не з’явилися для проходження атестації або не взяли участі під час і основної, і додаткової сесії ЗНО з певного навчального предмета, результат якого зараховується як оцінка за ДПА, з поважних причин, зобов’язані надати довідку, на підставі якої рішенням педагогічної ради загальноосвітнього навчального закладу та відповідним наказом його керівника їм надається право пройти атестацію в строки, визначені навчальним закладом, за завданнями, укладеними навчальними закладами.
Результати державної підсумкової атестації будуть виставлені у додатки до свідоцтв про базову загальну середню освіту та до атестатів про повну загальну середню освіту, а також враховуватимуться при визначенні середнього бала атестата.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання зараховуються як результат державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2016 року.

НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА
Положення про державну підсумкову атестацію
Порядок переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу
Наказ МОН України від 20.02.2015 № 192 “Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році”